Oprogramowanie > ADAPS PC >

ADAPS PC

  

 

Wszystkie znaki towarowe, logotypy producentów oraz nazwy użyte w instrukcji należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte w dokumencie jedynie w celach informacyjnych.

 

Informacja autorów oprogramowania

Producent zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian niektórych funkcji i zapisów w instrukcji w związku z ciągłą pracą nad udoskonalaniem oprogramowania, bez powiadamiania o tym jego użytkowników.

 

Zastosowanie 

ADAPS to oprogramowanie na komputer z systemem Windows, dedykowane do rozproszonych systemów pomiarowych procesów wolnozmiennych (możliwość podłączenia aż 100 urządzeń pomiarowych). Program pozwala na wizualizację danych on-line (mapa, wskaźniki, tabele, wykresy), kontrolowanie mierzonych parametrów (alarmowanie, również przez email / SMS* <*- przez płatne bramki SMS>) oraz rejestrację wyników, alarmów i zdarzeń do plików w rozproszonym systemie pomiarowym. Z programem można połączyć dowolne urządzenia pomiarowe (czujniki, przetworniki, rejestratory, …) różnych wielkości fizycznych, które wyposażone są w interfejs cyfrowy RS-485 / Ethernet (obsługiwane protokoły: MODBUS RTU oraz MODBUS ASCII, MODBUS TCP; inne protokoły na zapytanie). Podstawową zaletą ADAPS jest intuicyjna obsługa programu (wyłącznie w języku polskim), która pozwala na konfigurację prostego systemu pomiarowego w ciągu zaledwie kilku minut. Jest to ciekawa alternatywa dla skomplikowanych oraz drogich systemów typu SCADA.